Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myrtanské císařství

16. 8. 2008

Myrtanské císařství

 Hlavní město Vengard 
 Rozloha  cca 500 000 km2
 Počet obyvatel  3 000 000 obyvatel
 Jazyk:  Myrtanština
 Státní náboženství  Innosův kult
 Státní zřízení  Konstituční monarchie
 Vznik státu  30.7.1002
 Císař  Alexios I. Patalogios
 Kancléř  
 Nejvyšší mág  Plavit
 Měna  Monterské Zlaté
Národy  Myrtaňané, Varanťané

Oficiální název země je Myrtanské císařství Innosovo, leží uprostřed kontinentu a sousedí na severu s Nordmarským královstvím a na jihu se Sultanátem Varantským. Císařství je bezpochyby současnou velmocí světa, protože ve velkém měřítku ovlivňuje politiku okolních států.

Státní symboly

Mezi Myrtanské symboly patří erb (s obrazem stínové šelmy), korunovační klenoty (Myrtanská koruna zhotovená z Geldernského zlata, Khorinijské magické rudy, Varantských drahokamů a vytvořená speciálně na objednávku císaře v Klanu kladiva), dále Císařský meč (Dar od Nordmarského krále) a Žezlo Varantu-dar od samotného Innose.

Politický systém

Myrtana je konstituční monarchií, hlavou státu je císař jež je nesesaditelný, avšak vládne sněm, složený s nejmocnějších představitelů říše, v čele sněmu je kancléř obsazený do této funkce císařem.

Administrativní systém

Císařství je rozděleno na Themata, themat je celkem čtyři a každému vládne stratég. Themata jsou

Vengardské thema-Vengard, Monterské thema-Montera, Geldernské thema-Gelder, Treliské thema-Trelis

Geografie

Myrtanská říše je přímořským státem ležícím uprostřed kontinentu, Myrtanou prochází celkem 5 řek, nejdelší Sildenská pramení v Západním jezeře, leží na ní město Silden a hrad Trelis a vlévá se do Varantského zálivu. Do Sildenské řeky se vlévá Severská řeka pramenící v pohraničních horách s Nordmarem, spolu se Sildenskou řekou vytvářejí Sildenské jezero na kterém leží Silden, další řekou která se vlévá do Sildenské je malá Treliská řeka která pramení v západních pohořích. Malou bezvýznamnou řekopu je řeka Monterská přes kterou jde cesta s Ardey do Montery. Kdežto druhá nejvýznamnější Faringská řeka pramení nad hradem faring a pod ním protéká dále do myrtanského oceánu a na ní leží hlavní město Vengard. Myrtana je na východě ohraničená Myrtanským mořem, na jihu Varantským zálivem a Varantským pohořím přes které jde průsmyk do sultanátu varantského. Západní a severní hranici tvoří obrovská pohoří. Na Myrtanském území převažuje Mírné klima, na jihu kolem Trelisu však již je Subtropické klima.